Free delivery on orders over $200 discount
| Overall Length | 10 1/4" |
| Schedule B Number | 820760.003 |
| Cut Style | Square |
| Shank Type | Round |
| System of Measurement | Inch |
| Broach Type | Push |
| For Use On | Aluminum, Brass, Bronze, Iron, Plastic, Steel |
| Square Size | 10 mm |
| Actual Square Size | 10.0101 mm |
| Actual Square Size Tolerance | -0.0102 mm to 0.0127 mm |
| Use with Drill Bit Size | 10.4 mm |
| Shank Shape | Square |
| Product Description | Transform round holes into finely finished square holes. Drill a pilot hole into your workpiece using the drill size listed. Use with hand and hydraulic arbor presses. No shims or bushings are required. |
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry It is a long established fact that a will be distracted by the readable of at
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry It is a long established fact that a will be distracted by the readable of at
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry It is a long established fact that a will be distracted by the readable of at
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry It is a long established fact that a will be distracted by the readable of at
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry It is a long established fact that a will be distracted by the readable of at
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry It is a long established fact that a will be distracted by the readable of at
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry It is a long established fact that a will be distracted by the readable of at
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry It is a long established fact that a will be distracted by the readable of at
| Overall Length | 10 1/4" |
| Schedule B Number | 820760.003 |
| Cut Style | Square |
| Shank Type | Round |
| System of Measurement | Inch |
| Broach Type | Push |
| For Use On | Aluminum, Brass, Bronze, Iron, Plastic, Steel |
| Square Size | 10 mm |
| Actual Square Size | 10.0101 mm |
| Actual Square Size Tolerance | -0.0102 mm to 0.0127 mm |
| Use with Drill Bit Size | 10.4 mm |
| Shank Shape | Square |
| Product Description | Transform round holes into finely finished square holes. Drill a pilot hole into your workpiece using the drill size listed. Use with hand and hydraulic arbor presses. No shims or bushings are required. |